Jak grać na rynkach kryptowalut

Categories: Finanse

Dla osób zainteresowanych inwestowaniem w kryptowaluty dobrą strategią jest uśrednianie. Strategia ta polega na kupowaniu wybranych kryptowalut za określoną kwotę pieniędzy co miesiąc, np. za 1000 złotych. W ten sposób zredukujesz co prawda potencjalne zyski ale także potencjalną stratę. Dobrym sposobem jest także inwestowanie długoterminowe tj. na 2-5 lat. Wydaje się wtedy mniej pieniędzy na prowizje, a ewentualne spadki kursów są jedynie teoretyczną stratą, co zdecydowanie mniej obciąża psychikę inwestorów.
Rynek kryptowalut jest nieprzewidywalny. W związku z brakiem regulatora tego rynku, jest on bardzo podatny na wahania koniunkturalne i chwilowe nastroje inwestorów. Analitycy ostrzegają przed bańką spekulacyjną. Tworzy się ona kiedy ludzie skuszeni wysokimi kursami danego waloru lub grupy instrumentów finansowych oraz osiąganymi przez innych dużymi stopami wzrostu, podejmując decyzje o zakupie przyczyniają się do napędzania wzrostu kursów. Bańka spekulacyjna stopniowo się nakręca i rośnie. Kiedy w pewnym momencie część inwestorów zaczyna sprzedawać walor i realizować zyski, bańka pęka, a kursy gwałtownie spadają.
Nie istnieje odpowiedź na pytanie jak bezpiecznie inwestować w kryptowaluty ani czy warto to zrobić. Podobnie jak to jest z innymi aktywami, przy inwestycjach zawsze jest obecne ryzyko. Każdy musi sam sobie uświadomić jaki poziom ryzyka jest w stanie zaakceptować. Na kryptowalutach na pewno można zarobić. Podobnie jednak jak przy innych inwestycjach trzeba wyczuć, kiedy się wycofać.

«
»